Przejdź do treści
tapeta na październik do pobrania

#02 Miesiącownik: podsumowanie września, plany na jesień i prezent

Jak to się stało, że z dnia na dzień trzeba było przykryć strój kąpielowy grubymi warstwami swetrów, kurtek i szalików?! W tym roku jesień w Hiszpanii pojawiła się totalnie z dnia na dzień i nie było czasu, aby się na to przygotować. Ani żeby opracować plany na jesień. Całe szczęście, że piszę bloga – bo mogę to zrobić właśnie tutaj.

Swoją drogą, postanowiłam, że te luźne, pisane dla przyjemności artykuły, które planuję publikować co miesiąc, zostaną serią o nazwie Miesiącownik. Nie „miesięcznik”, bo to słowo ma już swoje znaczenie. No i absolutnie nie „miesięcznica”, bo wiadomo, jak to się kojarzy…

Zapraszam więc na #02 Miesiącownik!

Aha, jeszcze jedno: w Miesiącownikach zawsze znajdziesz freebie. Tym razem też – zapisz się na JusLetter, aby pobrać jesienną tapetę na komputer:

newsletter o grafice – zapisz się
.

Szalony wrzesień – podsumowanie miesiąca

Odkąd pamiętam, wrzesień zawsze był dla mnie nowym początkiem. Powrót do szkoły, koniec urlopu mamy, zbliżający się rok akademicki, koniec lata, koniec wakacji… W tym roku jest podobnie, bo choć w lecie nie miałam urlopu, to jednak upalne rozluźnienie rzeczywiście miało miejsce.

A wrześniowy powrót do uporządkowanej struktury tygodnia i dnia, a także do realizowania projektów odbył się z przytupem!

Moje podsumowanie miesiąca wygląda mniej więcej tak:

Zawodowo: świętowałam urodziny firmy i wydałam e-booka

3 września minęły dwa lata, odkąd założyłam działalność gospodarczą. Z tej okazji odbył się live na Instagramie, a także powstały podcast i artykuł pod hasłem „własna firma”.

Ale zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem września była premiera e-booka o skutecznych social mediach! Przygotowania do promocji zaczęłam jeszcze w sierpniu, a 12 września e-book trafił do sprzedaży. Nie obyło się oczywiście bez fuckupów, ale jestem bardzo zadowolona z całego tego przedsięwzięcia. Szczegółami sprzedażowymi jeszcze się podzielę, ale z nawiązką zrealizowałam swój cel sprzedażowy. Jestem z siebie bardzo dumna i… mega zmęczona, bo dużo się przy tej akcji napracowałam.

reanult master camper van

Lifestyle’owo: spełniałam marzenia

W wrześniu odgrzebałam swoją starą bucket list. Okazuje się, że w jednym miesiącu spełniłam aż 3 marzenia:

 • zrobić lazanię – tak, miałam ten punkt na liście marzeń. Z tych kulinarnych został mi jeszcze sernik,
 • wypuścić swój produkt do sprzedaży – to oczywiście e-booka,
 • mieć dużego vana – no właśnie!

We wrześniu, w środku promocji e-booka, pojechałam do miasta oddalonego o 350 km od mojego domu i wróciłam… większym vanem! Teraz czeka mnie mnóstwo nauki i przebudowa. Jestem jednocześnie nieco przerażona, ale i bardzo poekscytowana!

Jakie są moje plany na jesień?

Skoro już oficjalnie mamy jesień, to warto by było pomyśleć o planach, które będę realizować. Zaczyna się też ostatni kwartał roku, więc jest jeszcze czas na zrealizowanie rocznych celów. Jakie plany na jesień biorę na tapet w tym roku?

 • Stan deweloperski w vanie – to mój cel jeśli chodzi o przebudowę. Mam nadzieję, że do końca jesieni uda mi się wstawić wszystkie okna, ocieplić wnętrze oraz przygotować instalację wodną i elektryczną.
 • Urlop – od dość dawna jesienią biorę urlop. W tym roku planuję na tydzień wybrać się do Polski i, mam nadzieję, w tym czasie nie musieć pracować. Drugi wolny tydzień, który sobie przyznaję, zostawię na okres bożonarodzeniowy.
 • Gotowanie i pieczenie – dynie, śliwki, gruszki, jabłka, ciasto marchewkowe, dania „łyżkowe” (tak Hiszpanie nazywają te potrawy, które je się łyżką głównie w okresie jesienno-zimowym), churros z gorącą czekoladą, kasztany… Mam nadzieję, że moja jesień będzie pełna smaków!
 • Regularny tryb życia – od października moja biuroteka, czyli biblioteka, w której pracuję, będzie czynna dłużej, więc mam nadzieję, że wreszcie porządnie wypracuję sobie regularny tryb: praca od poniedziałku do piątku rano, treningi w dni robocze popołudniami, wspinanie w skałkach, spanie, czytanie i gotowanie w weekendy. No i w każdym możliwym wolnym momencie prace budowlane w vanie, rzecz jasna.
 • Odgracanie – chciałabym wykorzystać tę jesień na pozbycie się zbędnych rzeczy z mieszkania. Nie mam ich zbyt wiele, ale jednak kilka zalega od dłuższego czasu. Vinted i inne aplikacje – nadchodzę!
 • Portfolio – tej jesieni skończę wreszcie swoje portfolio. Wstyd się przyznać, ale po dwóch latach pracy na swoim nadal nie jest gotowe.
 • Nowi klienci – po skończeniu portfolio, co mam nadzieję wydarzy się wcześniej niż na koniec jesieni, zajmę się szukaniem nowych klientów. Bez portfolio nie jest to takie łatwe.
 • Prace nad kolejnym e-bookiem – nie wiem, czy uda mi się go skończyć, ale na pewno będę pracować nad kolejnym e-bookiem, tym razem o identyfikacji wizualnej. Jeśli wszystko pójdzie tak, jak bym chciałam, to będzie naprawdę super produkt!
planowanie miesiąca różne emocje

Planowanie miesiąca – tym razem na ostatnią chwilę

Wrzesień planowałam ze sporym wyprzedzeniem, bo tak dużo się wtedy działo, że inaczej nie dałabym rady. Październikowe planowanie miesiąca odbywa się bardziej na ostatnią chwilę, ale jest kilka rzeczy, które już mają swoje daty:

 • każdy piątek – będę do Was wysyłać cotygodniowy JusLetter,
 • 12.10 – mam wolne, które być może przedłużę aż do 15.10. W Hiszpanii jest wtedy święto i zdecydowanie zamierzam skorzystać.
 • 26.10 – na razie bardzo nieśmiało mówię, że tego dnia prawdopodobnie odbędzie się mój pierwszy webinar! Przymiarki do tego formatu zrobiłam w czasie promocji e-booka o social mediach, prowadzą merytoryczny live o recyklingu treści. Update: Krótko po napisaniu tego artykułu podjęłam decyzję o tym, że jednak w 2022 roku nie będzie webinarów. Zwyczajnie nie mam na to czasu. Ale spokojnie, podsumowanie sprzedaży e-booka pojawi się w formie artykułów na blogu. Pierwszy z nich dotyczy tego, jak wydać e-booka.

W tym miesiącu działania w social mediach, spotkania i wydarzenia zaplanowałam w Google Calendar, nie korzystając z Trello. Na razie testuję i jest całkiem w porządku. Nadal też używam papierowego, książkowego kalendarza, ale zastanawiam się, czy to nadal będzie moje narzędzie do planowania na przyszły rok.

Polecajki z kategorii pomysły na jesień

Czym możesz się zająć tej jesienie i co Ci w tym pomoże? Zobacz pomysły na jesień:

 • Strategia i marketing Twojej firmy, tym razem zrobione dobrze – jeśli prowadzisz biznes, niezależnie czy online, czy offline, to możesz wykorzystać tę jesień na pracę nad strategią. Koniecznie zajrzyj do Kasi Mistacoglu. Na jej profilu na Instagramie znajdziesz masę wiedzy, polecajki, inspiracje, ale przede wszystkim krótkie ćwiczenia, dzięki którym wreszcie raz a dobrze opracujesz strategię i marketing! Sama korzystam i jestem ogromnie zadowolona!
 • Nowe formaty treści – wykorzystaj jesień na przetestowanie nowych formatów treści, których dotąd  nie tworzyłaś. Fantastyczne rolki-vlogi znajdziesz na przykład u @dorisinsocialmedia. O tym, jak stworzyć podcast, dowiesz się od Wojtka z profilu @podcastporady. Z kolei Sylwia na blogu Czaruję Słowami uczy, jak lepiej pisać.
 • Podróże na czterech kółkach – poznaj świat vanlife’u! Spokojnie, nie musisz od razu przeprowadzać się do ciężarówki. Na początek możesz posłuchać podcastu Nasz Van.
tapeta na październik do pobrania

Jesienna tapeta na komputer do pobrania

Łap prezent! Zapisz się do JusLettera i pobierz jesienną tapetę na komputer:

newsletter o grafice – zapisz się
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *