Przejdź do treści
tapeta z kalendarzem na luty 2023 do pobrania

Miesiącownik projektowy – luty 2023: podsumowanie miesiąca + tapeta do pobrania

Kiedy zleciał styczeń? Nie mam pojęcia. Moje prywatne podsumowanie miesiąca jasno wskazuje na to, że ilość pracy (ach, te deadline’y!) skutecznie zajęła moje styczniowe dni. A co działo się w świecie projektowania i designu? Zapraszam na podsumowanie miesiąca!

Sprawdź pozostałe artykuły z serii Miesiącownik.

Tapeta z kalendarzem na luty 2023 do pobrania

Jak co miesiąc, mam dla Ciebie prezent – tapetę z kalendarzem na luty 2023. Częstuj się!

newsletter o grafice – zapisz się
.

Projektowanie graficzne – 2 ciekawe artykuły

Po grudniowym świętowaniu i imprezowaniu świat projektowania graficznego w styczniu zdecydowanie skupiony był na pracy. To sprawiło, że znalazłam tylko 2 artykuły o grafice warte polecenia.

Czy można używać darmowych grafik w logo?

Temat „darmowego logo” zawsze jest na czasie. Magazyn Grafmag w artykule przyjrzał się licencjom grafik, dostępnych w popularnych stockach, pod kątem tego, czy wolno używać ich w logo.

Ja z kolei temat znaku marki poruszałam na Instagramie jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Powstała wtedy między innymi karuzela o 5 mitach dotyczących logo.

Jak zaprojektować wizytówkę?

Na blogu Envato pojawił się artykuł o tym, jak zaprojektować wizytówkę. Co prawda wstęp dotyczący tego, jak bardzo wizytówka jest Ci potrzebna, możesz spokojnie pominąć – bo w wielu przypadkach wcale jej nie potrzebujesz! – ale wskazówki i inspiracje, które znajdują się w dalszej części tekstu są naprawdę ciekawe.

Pamiętaj, że w projekcie wizytówki warto wykorzystać identyfikację wizualną marki. Nie masz identyfikacji? Zapraszam do kontaktu!

Najmodniejszy kolor sezonu według Creative Market

Creative Market, jeden z moich ulubionych serwisów dla grafików, wybrał najmodniejszy kolor sezonu  – Halo Lilac. W artykule opublikowanym w serwisie dość obszernie opisano, skąd taki wybór. A jeśli interesuje Cię, jak tworzyć palety kolorów z tym odcienień, zapraszam do obejrzenia rolki na moim Instagramie.

Książki o grafice i sztuce – nowości wydawnicze

W 2023 roku chciałabym przeczytać 36 książek. Oczywiście wiadomo, że nie chodzi o liczbę, ale jednak lubię sobie stawiać takie wyzwania. Niektóre z pozycji, które zamierzam poznać, znalazły się na mojej czytelniczej wishliście – zajrzyj do niej i sprawdź, jakie książki polecam.

A tymczasem w ostatnim kwartale 2022 roku pojawiło się całkiem sporo nowości wydawniczych z dziedziny design i sztuka. Mnie najbardziej zaintrygowała książka Nówka sztuka. Młoda polska ilustracja. Nie jestem zbyt dobra w ilustracji, ale jej twórców chętnie podglądam i szczerze podziwiam, więc i po książkę bardzo chętnie sięgnę.

Więcej o nowościach wydawniczych przeczytasz w artykule magazynu Grafmag.

Pobierz tło pulpitu z kalendarzem

Nie zapomnij o freebie! Pobierz tło pulpitu z kalendarzem na luty 2023:

newsletter o grafice – zapisz się
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *