Przejdź do treści
tapeta do pobrania na grudzień 2022

Miesiącownik projektowy: grudzień 2022 + tapeta do pobrania

Zmiana to jedyna stała rzecz w życiu, prawda? Skoro tak, to i w serii miesiącownik czas na zmianę! Miałam ostatnio trochę czasu na przemyślenie tego, jak wygląda content marketing, który tworzę. Wniosek: za dużo mówię o sobie, a za mało – dla Was! Zamiast więc opisywać, co u mnie, wolę stworzyć dla Was krótkie graficzne podsumowanie listopada i przewodnik po świecie designu na kolejny miesiąc.

Jedno pozostaje bez zmian – mam dla Was tapetę na grudzień!

Grudniowy prezent: tło pulpitu z kalendarzem

Dość długo zastanawiałam się, jakie doodle umieścić na grudniowej tapecie. Choinki? Śnieg? Prezenty? Zdecydowałam się jednak na pierniczki, bo słodycze to coś, czemu totalnie nie potrafię się oprzeć. A Wy?

Pobierz tło pulpitu z kalendarzem na grudzień 2022: 

newsletter o grafice – zapisz się
.

Projektowanie graficzne w listopadzie – co się działo?

Listopad to taki nijaki miesiąc. Niby są aż dwa długie weekendy, ale brzydka pogoda nie zachęca do korzystania z nich. A jak wyglądało projektowanie graficzne w listopadzie?

Ciekawe premiery – książki o projektowaniu

W listopadzie premierę miały interesujące książki o projektowaniu. Grafmag poleca 5 z nich, a ja przede wszystkim chciałabym przeczytać:

  • Nic drobniej nie będzie Marcina Wichy – czytałam już kilka publikacji tego autora i wszystkie przypadku mi do gustu, jestem pewna, że i tym razem tak będzie.
  • Dlaczego marzyciele uratują świat? Hilde Ostby – autorka szuka odpowiedzi na pytanie o to, jak to się dzieje, że wpadamy na dobre pomysły. Jestem zdania, że kreatywność można trenować, dlatego ciekawi mnie, jak Ostby podchodzi do tego tematu.

Książki są dostępne w wersji papierowej, ale ja będę raczej polować na e-booki.

Kolory logo i ich znaczenie według Adobe

W minionym miesiącu Adobe podjęło temat znaczenia kolorów w projektowaniu logo. Samo zagadnienie nie jest niczym nowym – o tym, jak dobierać kolory i dlaczego są one ważne wiele już powiedziano. W artykule Adobe znajdziecie jednak sporo przykładów logo w różnych kolorach.

Akcja czarne logo na Black Friday – u mnie

Pozostając w temacie logo, pochwalę się, że w listopadzie zorganizowałam nietypową promocję – odbyła się akcja Czarne logo na Black Friday, a już niedługo zaczynam pracę nad projektem zamówionym właśnie w trakcie jej trwania. Pochwalę się tylko, że do akcji przygotowałam prosty, ale efektowny projekt landing page oraz kilka przykładowych projektów logo w stylu minimalistycznym:

Trendy na grudzień 2022 – na co czekamy w grafice?

Na jakie wydarzenia i trendy w grafice czekamy w grudniu 2022? 

Kolor roku 2023 według Pantone’a

Poznamy go już 1 grudnia wieczorem! Ja czekam na to jak na pierwszą gwiazdkę w Wigilię i mam nawet swoje typy, a Wy?

W nocy z 1 na 2 grudnia odbędzie się event online, a 5 grudnia – webinar o tym, z czym się je kolor roku 2023 – na oba wydarzenia można się bezpłatnie zapisać na stronie Pantone’a.

Raport o trendach 2023 według Pinterest

Jak co roku Pinterest szykuje opracowanie dotyczące trendów 2023, przygotowane na podstawie wyszukiwań użytkowników platformy. W zeszłym roku raport był przygotowany z wysoką dbałością o UX, bo pozwalał na filtrowanie trendów na przykład według grupy wiekowej.

Opracowanie tego i innych raportów z poprzedniego roku znajdziecie w artykule Trendy 2022.

Awatary przejmują świat projektowania

Webdesignerdepot.com prognozuje, że w grudniu na czasie będą inspiracje grami wideo oraz awatary. Te drugie coraz częściej pojawiają się w różnych projektach graficznych w social mediach i pozwalają na uzyskiwanie ciekawych efektów, zwłaszcza jeśli chodzi o animacje. Sama nie jestem ich wielką fanką, bo nie przemawia do mnie ani idea zastępowania żywego człowieka awatarem, ani ich estetyka, ale trzeba zaakceptować fakt, że wraz z rozwojem Mety awatary stają się popularne.

tapeta do pobrania na grudzień 2022

Darmowa tapeta – grudzień

Psssst! Nie zapomnij pobrać darmowej tapety na grudzień!

newsletter o grafice – zapisz się
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *