Przejdź do treści
tło pulpitu z kalendarzem na styczeń 2023 – pobierz w artykule!

Miesiącownik projektowy: styczeń 2023 + tło pulpitu z kalendarzem

Nowy rok, nowy miesiącownik, nowe tło pulpitu z kalendarzem, stara ja. A Ty – nowa czy stara?

Ja sama dawno już wyrosłam z postanowień noworocznych, a nowy początek dla mnie wypada we wrześniu – po lecie, po wakacjach, wraz z początkiem szkoły, do której już w sumie długo nie chodzę, ale przyzwyczajenia zostały.

Typowo noworoczne aktywności, które wykonuję, to podsumowanie mijających 12 miesiący. A projektowo zapraszam na podsumowanie grudnia – jakie wydarzenia miały miejsce na koniec 2022 w świecie designu i grafik? Jakie ciekawe artykuły ujrzały światło dzienne? Jakie interesujące projekty powstały? Właśnie o tym przeczytasz w artykule z serii miesiącownik.

Tło pulpitu z kalendarzem na styczeń 2023

Jak co miesiąc mam dla Ciebie tapetę z kalendarzem na styczeń 2023 do pobrania. Tym razem pojawił się na niej motyw moich ukochanych gór, bo właśnie w ten sposób rozpoczęła rok. Zapisz się, aby pobrać tłu pulpitu:

newsletter o grafice – zapisz się
.

Grafika i design w grudniu – jakie wydarzenia miały miejsce?

Grudzień co roku jest w zasadzie wstępem do nadchodzących 12 miesięcy niż zamknięciem mijających, bo to właśnie w grudniu pojawiają się analizy o trendach, w grudniu poznajemy kolor roku według Pantone’a oraz inne ważne prognozy z dziedziny „grafika i design”.

Trendy 2023 według Pinteresta i Envato

W grudniu światło dzienny ujrzały dwa ciekawe raporty o trendach na 2023. Już niedługo na blogu pojawi się pełna analiza, ale już teraz możecie zajrzeć do prognozy według Pinteresta oraz kilku ciekawych artykułów na blogu Envato.

Oba te portale przygotowały swego czasu opracowały raporty o trendach 2022.

książki o rozwoju osobistym – wishlista czytelnicza 2023

Książki o grafice – lista czytelnicza na 2023

W 2022 roku na rynku pojawiło się kilka całkiem ciekawych wydawnictw z kategorii „projektowanie graficzne”. Zainspirowały mnie one do stworzenia listy czytelniczej na 2023. Swoją drogą czytanie to jedna z dwóch dziedzin życia, w której wyznaczam sobie cel roczny, a nie kwartalny. W tym roku chcę przeczytać 36 książek, a postęp będę śledzić w aplikacji GoodReads.

Raport o zarobkach grafików w 2022

Na koniec 2022 roku portal Grafmag przygotował dwa ciekawe artykuły na temat tego, ile zarabia grafik komputerowy. Porównując oba zestawienia, łatwo zauważyć, że projektanci prowadzący działalność gospodarczą średnio zarabiają lepiej niż ci, którzy pracują na etacie. Ale ryzyko tego, że nie będzie tak kolorowo przy prowadzeniu własnej firmy jest dość wysokie, bo wachlarz deklarowych dochodów jest naprawdę szeroki.

Zobacz raport o tym, ile zarabia grafik na etacie oraz projektant prowadzący firmę.

Kolor roku 2023 – zaczynamy zabawę!

1 grudnia 2022 został oficjalnie ogłoszony kolor roku 2023 według Pantone’a. Wybór padł na bordowy odcień o nazwie Viva Magenta. Moim zdaniem jest to wybór bezpieczny, bo ani kolor jako taki nie jest kontrowersyjny, ani znaczenie nadane mu przez Pantone’a nie odbiega znacząco od popularnych w świecie marketingu wartości.

Przeczytaj pełen raport o Viva Magenta lub wpadnij na mój Instagram, gdzie znajdziesz najważniejsze informacje.

Projektowanie graficzne w grudniu 2022 i w styczniu 2023

W grudniu miałam przyjemność rozpocząć prace nad dwiema wspaniałymi stronami www, które w styczniu będę finalizować. Uwielbiam projektowanie graficzne, a potem „klikanie” stron!

Projekt strony internetowej ze sklepem online

Ta strona internetowa ma funkcję wizytówki, ale zawiera też sekcję „Do poczytania” oraz sklep online, który pozwala na łatwe realizowanie płatności za sesje terapii online. Jestem bardzo zadowolona z efektu i dumna z siebie, bo to pierwszy sklep online, który „wyklinałam”.

projekt strony internetowej ze sklepem online – zrzuty ekranu

Projekt logo

W grudniu postał też typograficzny projekt logo dla pracowni językowej Pito Colorito. Bardzo przyjemniej pracowało mi się and tym projektem, a efekt przypadł do gustu i mnie, i klientce.

Projekty graficzne – zamów swój!

Jeśli potrzebujesz strony internetowej, identyfikacji wizualnej lub składu książki czy e-booka – poznaj ofertę! Mam wolne terminy na projekty graficzne na luty i marzec. Odezwij się i stwórzmy razem coś fajnego!

Promocja na e-booka o skutecznych social mediach

Jeśli w 2023 roku chcesz rozwijać swoje media społecznościowe, to stan tuned, bo w dniach 9-13 stycznia e-book o skutecznych social mediach będzie tańszy! Szczegóły już niebawem, ale jeśli uważasz, że lepiej robić dobrze niż dużo – to ten e-book jest właśnie dla Ciebie!

Tapeta z kalendarzem do pobrania

Zapisz się i pobierz tapetę z kalendarzem:

newsletter o grafice – zapisz się
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *